[Impreza towarzysząca]
Ponad godzinę trwający performans wokalno (recytacja i śpiew)-muzyczny (kontrabas i elektronika) skupia się na postaci Franza Kafki i budując fikcyjne sytuacje usiłuje dociec znaczenia tego, do czego człowiek jest „wezwany” czy „powołany”.
„Wezwanie”, pukanie w bramę lub drzwi, nocny dzwonek – wszystko to sygnały wskazujące, że wciąż szukam miejsca „dla siebie” w świecie, w którym miejsc takich jest coraz mniej.
Dramatyczność sytuacji polega jednak na tym, że „wezwanie” może być także sygnałem nadejścia tych, którzy szukają mnie.
Odpowiadam na „wezwanie” w nadziei, że odnajdę siebie, że sobie sprostam; okazuje się wszakże, że to agendy świata, który nie chce, bym odnalazł siebie, świata, dla którego jestem jedynie funkcjonariuszem niewysokiego szczebla, dopadły mnie i upominają się o mnie. Dzwonek do drzwi wyprowadzi lekarza w pole, uderzenie w bramę będzie początkiem niezrozumiałej sprawy sądowej, podobnie jak pukanie, które słyszymy w pierwszych zdaniach Procesu („Natychmiast ktoś zapukał i wszedł mężczyzna, którego K. jeszcze nigdy w mieszkaniu nie widział”). Nasłuchuję wezwania, by być sobą; ale u Kafki owo wezwanie oznajmia, że przyszedł po mnie świat, w którego niejasnych procedurach zagubię się bez reszty. Upomniał się o mnie świat, a wraz z nim „podwójne istoty, które są jego funkcjonariuszami, strażnikami, pomocnikami, posłańcami”, a wraz z nimi pojawia się łańcuch nieprzewidywalnych zdarzeń.
występują: Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Bogdan Mizerski, Tadeusz Sławek